info@cedgo.net

0850 554 46 46 - 0543 905 01 88

Dadı Programı

Dadı Programı Nedir?

Dadı, evlerde çocuğa bakan kimse. Geleneksel olarak dadılar büyük hanelerde çalışır ve doğrudan evin hanımefendisine ya da beyefendisine izahat verir. Günümüzde modern dadılar, evdeki diğer işçiler gibi koşullara ve işverenlerinin kararlarına bağlı olarak yatılı veya yatısız olarak çalışırlar.

Ama Ced-Go’da da çalışırlar…

DADI programı; aslen Ced-Go Oyun Alanlarında yer alan; LEGO, AKIL & ZEKA, EMPATİ ve diğer ZİHİNSEL beceri oyunlarının neticelendirilmesi işlemi ile bire-bir o çocukla ilgilenme prensibine dayanır. Bu prensip içinde;

**Çocukla bire-bir ilgilenme

**Çocukla bire-bir etkileşim ve oyun oynama

**Çocukla gezme - dolaşma ( Veli iznine tabi )

**Çocuğun alışverişinin yapılması ( Veli iznine tabi )

**Çocuğun tuvalet, temizlik gibi temel ihtiyaçlarının yerine getirilmesi ( Veli iznine tabi )

**Çocuğa yemek yedirme ( Veli iznine tabi )

v.b. diğer günlük aktivitelerin yapılması da spesifik olarak yer alır.

Bu programa göre giriş yapıldığında; DADI sadece o çocukla ilgilenir. Başka bir çocukla ilgilenmez.

Bu program ile müfredatı yalnızca Ced-Go tarafından oluşturulan ve yöntemleri belirlenen ölçme ve değerlendirme sistemleri sayesinde; yukarıda belirtilen oyun türleri ile Ced-Go’da DADI programına dahil olan çocukları hakkında velilere bir raporlama sunulur.

Bu raporlar; www.cedgo.net adresinde oluşturulacak EBEVEYN ÜYELİK SAYFASI veya Ced-Go Mobil App vasıtasıyla sunulan altyapı ile veliler tarafından ulaşılabilir olacak.

Dadı Programı çocuklarla bire-bir ilgilenmeyi hedef edinir. Bu bağlamda iki farklı DADI PROGRAMI vardır:

1** Standart Dadı Programı: Bu program standart olarak sunulan bir Ced-Go Dadılık hizmetini içerir. Standart Dadı Programında çocukla bire-bir ilgilenilir ancak bu ilgilenme yalnızca Ced-Go alanlarının sınırları içinde yapılır. Örneğin; Ced-Go’da Lego oynama, oyun kurma, akıl-zeka ve yapılandırılmış diğer oyunların oynatılması v.b. gibi…

2** DADI+ Programı: Dadı+ Programı; Standart Dadı Programına göre lokasyon ve açısından fazlaca ayrılır. Standart Dadı Programında çocukla ilgilenme belli başlı oyunların Ced-Go Oyun Alanı snınırları içerisinde oynatılması ifade edilirken; DADI+ çok daha geniş bir hizmet ve lokasyon planını anlatır. DADI+ seçeneği ile veliler çocuklarının günlük ihtiyaç. ve faaliyet döngülerini Ced-Go’ya emanet ederler. Sınırları, çerçevesi ve aktivite tablosu veli tarafından çizilen faaliyetler çocukla birlikte DADI tarafından gerçekleştirilir. Örneğin; bir veli DADI+ Programı ile çocuğunun alışveriş merkezi içinde sinemaya gitmesini isteyebilir ya da bazı alışverişlerinin yapılmasını isteyebilir. Hatta evinde belirli bir süre Dadılık yapmasını dahi isteyebilir.

DADI PROGRAMI DEĞERLENDİRME TÜRLERİ

DADI programı DÖRT değerlendirme türüne göre düzenlenir. Bunlar;

**Bilişsel Ölçüm: Daha çok IQ, sayısal veriler, okuduğunu anlama, hayal gücü, hafıza, geometrik şekiller ve nesneleri tanıma yetileri üzerine oluşturulan oyunlardan alınan raporları ifade eder.

**Duygusal Ölçüm: Empati, merhamet, farklı kültürlere ve özsaygı, farkındalık ve bunların alt basamaklarını da kapsayan oyunların neticelendirildiği raporları ifade eder.

**Kültürel Ölçüm: Daha çok kültür öğelerine dair bilinçliliğin ölçüldüğü, kendi kültürü, dünya kültürleri bilgisi, beşeriyete ait bilimler, sosyal paylaşım ve sosyalitenin ölçüldüğü ve raporlama türüdür.

**Aktivitesel Ölçüm: Yukarıda yazan 3 farklı ölçüm metodunun dışında; çocuğun ailesi tarafından verilen izinler çerçevesinde -dadılık hizmeti verilen süre boyunca- yapılan aktivitelerin anlatıldığı bir aktivite raporudur. Örneğin; gidilen sinema filmi ve dikkat noktaları, yapılan alışveriş ve sınırları veli tarafından belirlenen günlük aktivitelerin yapılması. Diğer ölçüm türlerine nazaran daha serbest değerlendirmelerin yapıldığı bir raporlama türüdür.

OYUNLAR

**Bilişsel Zeka Oyunları: Lego, satranç, tetris ve diğer geometrik tabanlı oyunlar, Redka Dedektif, Koridor, Renkli halkalar, Renkli bardaklar, Haydi anlat hikaye küpleri, Qbitz, T tangram, 9 taş ve 3 taş, Koridor, Mangala, Zeka küpleri, Dokun-Oyna-Öğren, Dikkat güçlendirme setleri… (Oyunlar sürekli güncellenmektedir.)

**Duygusal Zeka Oyunları: Değerler Eğitim Setleri üzerinden hazırlanan sorulara verilen cevaplar, Chat Cards.. (Oyunlar sürekli güncellenmektedir.)

**Kültürel Zeka Oyunları: Scrabble, bütün bulmacalar, bilgi yarışmaları soruları, Kelime Oyunları… (Oyunlar sürekli güncellenmektedir.)

Detaylı bilgiyi; 0850 554 46 46 numaralı Müşteri Hizmetlerinden alabilirsiniz.

Yukarı Çık ↑